Hakkımızda

Firmamız, plastik kalıp tasarımı, Kalıp üretimi ve plastik enjeksiyon sektöründe uzun yılların deneyimine sahip yönetici ve çalışan kadrosuyla sizlere hizmet vermektedir.
1970 yılında Alter Oyuncak olarak Süleymaniyede yola başlayan ve 41 yıllık çalışma hayatı süresince , 1995 yılında güngören, 2004 yılından itibaren artık büyümenin getirdiği ivmeyle İKİTELLİ TORMAK sanayi sitesine yerleşti.

Özellikle Mutfak eşyaları ve enjeksiyon kalıp sektöründeki uzmanlığı müşteri ile ayrılmaz bir bağ oluşturmuş, müşteri talepleri arttıkça makine parkurunu genişletmiştir.
Uzun yıllardır Bilgisayar Destekli Kalıp Tasarımı yapan Alter Plastik ve Kalıp hem üretim hızını ve kapasitesini arttırmıştır.
Kalıp ve baskı işlerinin aynı atölyede yapılması, çıkabilecek problemlerin en kısa sürede ve sağlıklı olarak çözülmesine olanak sağlamaktadır.
Mutfak Eşyaları ve Kalıp sektörünün Türkiye’de tanınmaya başlaması ile beraber, bizler Alter Plastik ve Kalıp ailesi olarak bu sektörü yakından takip etmiş, birçok tasarım ve üretime öncülük etmiş bulunuyoruz.
Amacımız, Türkiye’de de birçok gelişmiş ülkede yapıldığı kalitede Kalıpçılık ve Enjeksiyon İşlerinin yapılabileceğini, insanımıza göstermek ve bu kaliteyle hizmet vermektir.

Misyonumuz
Plastik kalıp sektörüne artı değer üreten bir firma olarak uzman personelimizle müşterilerimize profesyonel hizmet sunmak
Müşterilerimize en iyi çözümleri efektif bir şekilde sunarak verimliliklerinin artmasını sağlamak ve müşteri memnuniyetini en ön planda tutmak
İnsan ve teknolojiye sürekli yatırım yapmak suretiyle, imalat kapasitemizi yükselterek müşterilerimizin ihtiyaçlarını zamanında ve istenilen şekilde karşılamak.

Vizyonumuz
Sektördeki talep ve beklentileri yılların vermiş olduğu tecrübe ve konuya uzman bakışıyla objektif bir biçimde değerlendirmek, dinamik ve yenilikçi anlayışımızı sürdürerek sektördeki lider konumumuzu devam ettirmek
Kalıp ve plastik sektöründe gerçekleşen her türlü teknolojik gelişmeyi yakından takip etmek ve bu gelişmeleri bizzat şirketimizle uyumlu hale getirerek, işletmenin değerini maksimize ederek istikrarlı bir büyüme sağlamak
Müşteri porföyümüzü hem yurtiçi ve hemde yurtdışı bazında genişletmek